Dechový orchestr Svitavská dvanáctka

Svitavská dvanáctka hraje široký repertoár české a moravské dechovky, koncertní skladby i modernější skladby v úpravě pro klasickou dechovku.

Spolupořádáme promenádní koncerty, každoroční ples dechovek, posezení s dechovkou, jezdíme reprezentovat město do Německa a na Slovensko.

Od roku 1995 kapela úzce spolupracuje s brněnským zpěvákem a televizním moderátorem Karlem Hegnerem, se kterým kapela pořádá slavnostní koncerty a dnes již tradiční každoroční Svitavský ples dechovek.

Od roku 2008 má kapela ve svém repertoáru první dechovkový muzikál v ČR Noc na Karlštejně spojený s videoprojekcí.

Jsme kapela tří generací, nejmladší hráči ještě navštěvují základní školu a nejstarší jsou statnými šedesátníky.
Svitavská dvanáctka, to je záruka příjemné zábavy a dobré dechovky :-)

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události