Expedice Ykínesej 2009

Neděle, 08 Březen 2009

Jeseníky - logo.I kapela si musí čas od času odpočinout a tak se její lyžující část v druhém týdnu února rozhodla vyrazit na soukromou chatu v Jeseníkách užívat si zimních a jiných radovánek. Je pravdou, že těch jiných možná bylo možná více než těch zimních, a možná proto o nezapomenutelné zážitky nebyla nouze.

Běžkaři na túře.Není jisté, zda-li okolnosti zapříčinily, že s postupem délky pobytu se počet ženského osazenstva zmenšoval, až to došlo do situace, že v pátek odjížděli pouze muži se svými potomky. Takže, co vše jsme prožili: Lyžovali jsme, běžkovali jsme, bobovali jsme a také trochu jsme se sjížděli, jeden večer slivovicí, druhý večer rumem, třetí večer kalvádosem, čtvrtý večer rumem, pátý si už nikdo nepamatuje … to vše proložené padesátkou Poličky a nedopitým třicítkovým sudem Budvaru , s jehož zbytkem si hravě poradila kapela na nadcházející zkoušce. Zmínit bychom měli také jiné sportovní výkony – z Ovčárny jsme na běžkách překonali Sibiř a přes Alfrédku sjeli na naši chatu, s pomocí vleku jsme několikrát vyjeli a sjeli sjezdovku, někteří z nás jezdili pouze v noci – mylně se domnívali, že bude tma a nebude vidět jejich styl obloučků

Slabým místem výpravy byli rozhodně řidiči. V podstatě každý z nich při výjezdu nebo sjezdu od chaty zapadnul a bez pomoci ostatních (většinou ještě v pyžamu … vždyť bylo teprve poledne) by nevyjeli. Výjimkou byl Honza s Milanem, kteří si přijeli zalyžovat v pondělí. Jejich tempu nikdo nestačil, proto raději ještě ten samý den odjeli.

Pečené koleno.Zapomenout bychom také neměli na soutěž o nejlepší večeři, která probíhala po celou dobu  pobytu. Soutěžili následující týmy: Pechancovi, Boštíkovi, Jíšovi, Jarda a Roman. Hodnotila se chuť a vzhled jídla a pak také obsluha. V momentě, kdy Jarda zavedl systém samoobsluhy, hodnocení této kategorie přestalo mít svůj smysl a Jíšovi ztratili svůj bodový náskok získaný díky své obsluze nahoře bez (nebyla to bohužel Míša, ale jen Kamil). Navíc tím, že Kamil vše hodnotil jako dobré, tedy za 3, hodnocení bylo mírně nespravedlivé.

Důležité je také zmínit, že od 10.2. máme praštěného dirigenta, a to tedy pořádně. Debaty o tom, zda-li se mu rozsvítilo, vzaly za své v momentě, kdy mu vyskočila boule a po následující dny mu hlava v okolí oční bulvy začala hrát všemi barvami, a to dokonce ještě v neděli na zkoušce.

Roman nezklamal. Na lyžování ho nejvíce zaujal stánek s občerstvením, obzvlášť tedy stan, kde byla příjemná obsluha, a možná právě proto se rozhodl vypít vše alkoholické, co bar nabízel. Filípek se nestačil divit….

Skřítek.Holky s Filípkem měly „celotáborovou“ hru. Poklad od jesenických skřítků po všech úspěšně složených a ne příliš snadných úkolech nakonec získaly. Musely však pro něj až do nejvyššího patra staré chaty a vypátrat ukryté místo „pod červenou raketou“ (na vysvětlení pro nepřítomné na akci: raketa = vysavač)

Závěrem je třeba říci, že akce splnila všechna očekávání (minimálně tedy mužského osazenstva a dětí) a všichni se domů vrátili bez újmy, na rozdíl od minulého roku (Vašek by mohl vyprávět…). Členové Astry (není tím myšlena hospoda ale dechový soubor) dokonce stihli i taneček ve Fabrice.

Významným počinem akce je také přepsání písně „Na břehu Svitavy“ do akordů a slov. Patrně se stane druhou „hymnou“ kapely.

Na břehu Svitavy

1) Toho kdo mám rád makový rohlíky, A  D
už nemusím  se na nic ptát. E  A
Je mu jasný,  že když jde vo kafe, C# F#mi
rum do něj  se musí dát. E

2) To mi vyprávěl  šéf řezník Bikaver,
kdo nepije ten kazí zábavu.
Že po šestým pivu jde na řadu,
vobjednat kávovou soupravu.

R1) Starej vandrák  s kytarou pospíchá, G# C#mi
jak štamgast  na svůj kympl. G# C#mi
Že na drobný  se tady nedívá, F# H
pochopí i mladej pinkl. F# H
můj bože E

R: Tuzemskej rum,  tuzemskej rum,  tuzemák  tuzemák  tuzemák mám rád. A  D  E  A
Jako v panským klubu,  kybic hele drž hubu, A  H7
v hlavě ti dělá strašidlo bubu bubu bubu. E  A

3) Pod skálou na břehu Svitavy
byl večer nějakej sraz.
Červa rumem tam trempi pálili,
jak jeden muž všichni pod vobraz.

R2) Lokál snad maják připomínal,
vyslanej signál bludnejm lodím.
Když přitáhnul dva vraky k výčepu,
zeptat se kolik je hodin.
můj bože

R: Tuzemskej rum,  tuzemskej rum,  tuzemák  tuzemák  tuzemák mám rád. A  D  E  A
Jako v panským klubu,  kybic hele drž hubu, A  H7
v hlavě ti dělá strašidlo bubu bubu bubu. E  A

mezihra

R: Tuzemskej rum,  tuzemskej rum,  tuzemák  tuzemák  tuzemák mám rád. A  D  E  A
Jako v panským klubu,  kybic hele drž hubu, A  H7
v hlavě ti dělá strašidlo bubu bubu bubu. E  A
bubu bubu bubu A
jako v pánským klubu D
zatáhnutý vobruče  přeskáčový papuče E  A

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Za dechovkou do parku

Záznam z nedělního koncertu "Za dechovkou do parku" z 20.8.2017 naleznete zde na Youtube od CMS TV.

Nejbližší akce

Žádné události