Slavnost dechových hudeb 2012

Úterý, 17 Červenec 2012

Letos to bude již 20 let, kdy se na svitavském náměstí konal koncert tří generací. Tehdy se postavily vedle sebe tři tehdejší svitavské dechovky - dechový soubor ZUŠ Svitavy, Svitavanka a Svitavská dvanáctka. Tenkrát nikdo neplánoval, že by vznikla tradice letních dechovkových slavností. Ale protože chuť byla, tak se od roku 1993 každým rokem na začátku září koná přehlídka dechovek, která se natrvalo zabydlela ve svitavském kulturním kalendáři. Za těch 20 let se ve Svitavách představilo nepřeberné množství dechovek z Čech, Moravy a i ze zahraničí.
Pro letošní výročí je připraven opravdu bohatý program až do večerních hodin. Vše začne dne 1.9.2012 v pravé poledne pochodem svitavských dechovek po náměstí za doprovodu sličných mažoretek. Od jedné hodiny po poledni se potom budou střídat na svitavském náměstí jedna kapela za druhou. Vše bude doprovázet mluveným slovem Karel Hegner. Průběh přehlídky oživí i vystoupení dětského folklórního souboru Iskerka z Brna a Cimbálová muzika Aleše Smutného se zpěvákem Karlem Hegnerem.

Srdečně vás všechny zveme na svitavské náměstí prožít naše krásné výročí.

Roman Kalvoda


program přehlídky:

13:00  slavnostní zahájení

13:05  dechový soubor ZUŠ Svitavy

13:30  Jarda Gang

14:15  Astra

14:45  Pohoranka

15:45  Libkovanka

17:30  Svitavská dvanáctka

18:00  Boskovická kapela

19:15  Hanačka Břest

20:30  Cimbálová muzika Aleše Smutného s Karlem Hegnerem

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události