Svitavská dvanáctka křtí CD Antonína Žváčka

Pátek, 01 Červen 2012

Svitavská dvanáctka se v loňském roce podílela na projektu autorského CD Antonína Žváčka. Celý projekt byl realizován Klubem umění Konice v čele s Jiřím Palánem. Jednalo se o spolupráci několika dechovek, které nahrály skladby od známého autora Antonína Žváčka. Každá z dechovek nahrála v TONSTUDIU v Dolních Bojanovicích některou z jeho skladeb. Kromě Svitavské dvanáctky to byla Koničanka, Holóbkova mozeka, ZUŠ Zdounky, Astra Svitavy, Žadovjáci, Malohanácká muzika, Javořinka a Malohanačka. Z jednotlivých nahrávek těchto dechovek bylo potom sestaveno autorské CD.
Dne 17.6.2012 bude právě toto CD se skladbami Antonína Žváčka slavnostně pokřtěno za účasti některých těchto dechovek. Slavnostní křest bude součástí Žváčkova festivalu dechových hudeb v Konici.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události