Masopust ve Vendolí po desáté

Úterý, 01 Únor 2011

Dne 5.3 léta Páně 2011 se bude konat jubilejní desátý ročník starotradičního Masopusta, kterého se účastní část členů Svitavské dechovky. Prakticky celodenní průvod masek procházející vesnicí je zakončen večerní veselicí v místní sokolovně.

Masopust se v minulosti konal od Tří králů do Popeleční Středy, což bylo považováno za postní období před Velikonocemi. Dnes se půst nedrží, nicméně masopustní karneval přetrval.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události