Svitavská dvanáctka vzpomíná na pana učitele Milana Pařízka

Pondělí, 22 Listopad 2010

Dechová hudba pod vedením Milana Pařízka.Dne 15.12.2010 bychom oslavili 75 let od narození nezapomenutelného člověka pana učitele Milana Pařízka. Jako učitel LŠU vychoval a ovlivnil několik generací muzikantů ve Svitavách. Jeho lidským přístupem ke svým žákům v nich vybudoval nezměrnou lásku k dechové hudbě a někteří dodnes naplňují jeho odkaz jako aktivní muzikanti. Jeho náhlé úmrtí  v roce 1983 nás všechny velmi zasáhlo, ale v našich srdcích zůstává stále hřejivá vzpomínka a láska k muzice.

Na fotce je pan Milan Pařízek se svými žáky na své poslední životní pouti na festivalu dětských dechových orchestrů v Opočně v červnu 1983. Bohužel za týden po tomto vystoupení nás milovaný učitel navždy předčasně opustil.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události