Vendolský masopust

Neděle, 28 Únor 2010
13. února léta Páně 2010 (ještě že to nebyl pátek..:-) se konal již devátý ročník starotradičního Masopusta. V minulosti se konal od Tří králů do Popeleční Středy, což bylo považováno za postní období před Velikonocemi. Dnes se půst nedrží, nicméně masopustní karneval přetrval.

Letošní vendolský Masopust se konal v neobyčejně vysokém obsazení v počtu muzikantů Svitavské dvanáctky. Zúčastnili se tradičně bratři Bartoňovi, s nimi se na baryton zahrál Milan Flek ml., Jarda Dvořák Křídlovku a poprvé také dorazil i kapelník Roman Kalvoda. Přibližně na hodinku dorazil i klarineťák Víťa, který ze Svitav doběhl na běžkách se svými známými z Černošic od Prahy, kteří s sebou přivezli nejmladšího účastníka Masopusta - tříměsíčního Šimona, který byl skryt v šátku svého tatínka pod bundou. Masopust tradičně končil u lesníka Panduly (ne nejedná se o pana Dulu..:-) a večer byl zakončen masopustní zábavou, kde byly zkonzumovány dobroty od navštívených domácností. Laďa ani letošní rok nezklamal a ani tentokrát, i přes to, že jeho dům byl karnevalovým veselím navštíven, zůstaly jeho dveře neotevřeny. Prý účtoval.....ale kdo by mu to věřil....

Následná nedělní zkouška byla poznamenána událostí předchozího dne. Milan Flek ml. nedorazil, Jarda si nedal ani rum a raději přijel autem. Vendolský Masopust se pomalu začíná stávat tradiční akcí Dvanáctky a uvidíme, kolik muzikantů se zúčastní příští rok.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Za dechovkou do parku

Záznam z nedělního koncertu "Za dechovkou do parku" z 20.8.2017 naleznete zde na Youtube od CMS TV.

Nejbližší akce

Žádné události