Tři pětiletky Svitavské dvanáctky

Pondělí, 12 Duben 1999

Možná se to zdá být až neuvěřitelné, ale Svitavská dvanáctka těší obyvatele Svitav a okolí svou hudbou již více jak 15 let.

Začala se pomalu rodit počátkem roku 1983 a jako každé malé dítě měla i své kmotry. Byli jimi Milan Pařízek a Vítězslav Veselý, jejich žáci byli jejími zakladateli. Začínali ve dvanácti a odtud pochází i název. Dnešní počet se pohybuje kolem osmnácti členů.

Život kapely byl opravdu činorodý – nahrávání v rozhlase v Hradci Králové s jihočeským skladatelem Ádou Kubatou, koncert s Jožkou Černým, zájezdy do partnerských měst v Holandsku a Německu, kde byla navázána dlouholetá přátelství. Její život byl obohacen pořádáním dechovkových plesů společně se Střediskem kulturních služeb, které kapele napomáhá. Letos se uskutečnil již druhý a předčil předchozí.  Byla pozvána cimbálová muzika Gracia s Karlem Hegnerem  Právě s tímto známým moderátorem se rozvíjí dobrá spolupráce. V nejbližší době jej budeme moci nejen vidět, ale i slyšet ve svitavském kině Vesmír, kde se bude konat výroční patnáctiletý koncert Svitavské dvanáctky, na který bychom Vás chtěli srdečně pozvat. Koná se v sobotu 24. dubna o páté hodině odpolední. Bude zde představen průřez repertoárem, který nezahrnuje pouze českou a moravskou dechovku, ale i skladby modernějšího stylu.

Svitavská dvanáctka, to je dnes osmnáct muzikantů dvou generací spojených láskou k hudbě, kterou s radostí předávají ostatním. Tito lidé netvoří jen kapelu, ale také partu dobrých kamarádů, kteří si spolu rádi zahrají hokej nebo jdou na pivo.

Proto jim popřejeme, ať rozdávají radost ostatním lidem v dalších letech se stejným nadšením jako dnes.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Za dechovkou do parku

Záznam z nedělního koncertu "Za dechovkou do parku" z 20.8.2017 naleznete zde na Youtube od CMS TV.

Nejbližší akce

Žádné události