Dechovková událost roku

Pondělí, 16 Únor 2004

Bezesporu tak můžeme označit již tradiční Ples svitavských dechovek. Všichni fanoušci tohoto hudebního stylu by si měli v kalendáři zaškrtnout červenou tužkou datum 13. března a  připsat si i začátek v 19:30 a místo v Bílém domě.

A na co se letos můžete těšit? Na úvod vás do správného dechovkového rytmu roztančí kapela složená z nejmenších žáků svitavské ZUŠ se jménem Čtyřlístek. Doufejme, že přinese hodně štěstí při hraní i své starší sestře s názvem Astra. Čtyřlístek kapel uzavírají a do brzkých ranních hodin vás budou bavit kapely Svitavská dvanáctka, která se bude střídat při hře s cimbálovkou Aleše Smutného za vydatné pomoci Karla Hegnera. Ti, kteří se při nabitém hudebním programu unaví a zatouží doplnit své síly nápojem s blahodárným účinkem, jistě ocení také již tradiční Moravský kótek. Pokud se chcete skvěle pobavit s vašimi známými muzikanty a za zvuku svých oblíbených písní, neváhejte a přijďte. Na minulý ročník, kdy se zde slavily dvacáté narozeniny Svitavské dvanáctky a padesáté jubileum Svitavanky, dodnes vzpomíná každý svitavák. Bílý dům tehdy praskal ve švech a s písní na rtech odcházeli návštěvníci až v ranních hodinách.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události