Největší svitavská dechovka všech dob hrála pro Svitavy

Čtvrtek, 07 Září 2006

Každý občan Svitav se na oslavy 750. výročí připravoval jinak. Někdo vygruntoval byt, někdo chystal sváteční oblečení, někdo drátkoval železnou košili aby pak mezi středověkými rytíři zapadnul, další si psal seznam věcí, které musí letos rozhodně nakoupit na tradičním jarmarku. V tomto čase očekávání a radostných příprav se přesto našlo 60 muzikantů, kteří neváhali obětovat svůj volný čas a energii na to, aby Svitavákům na četných zkouškách připravili zážitek, na který se nezapomíná. V rámci tradičních Dechovkových slavností se tak letos představilo unikátní seskupení tvořené všemi generacemi dechovkových muzikantů ve Svitavách. Ani skladby, které jsme v jejich podání mohli slyšet, nepatřily mezi ty, které si posluchači obvykle zpívají společně s kapelou. Kromě pochodů a písní pro svitavské patrioty jako je Svitavská polka či Svitavanka si posluchači mohli dokonce vyslechnout Mozartova Mladého Amadea, Dvořákovu Lousinu polku a jako bonbónek pak Žabáka v podání Petra Pospíšila na pozoun a tubové sólo Tuba mukl od Radka Jíši.

Všem, kteří se stali součástí „Velké dechovky“, bych tímto chtěl poděkovat za nezapomenutelné chvíle a čas, který věnovali zkouškám, a těším se, čím společně překvapíme  publikum při oslavách 800. výročí města Svitavy.

Svitavský dirigent z Lažánek Jarda Dvořák

Pozvánka na zkoušku.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události