Jednou jsi dole, jednou nahoře

Pátek, 28 Září 2007

Znáte to, silácké řeči v hospodě. Co že prý více vyčerpá – vycházení kopce či jeho scházení? A jak už to tak v hospodě bývá, když správná odpověď není k dohodnutí, nezbývá než sázka. Tentokráte přímo mezi dirigentem a kapelníkem Svitavské dvanáctky. Kapelník tvrdí, že snazší je kopce scházet na rozdíl od jeho uměleckého vedoucího: „Vyjdeš kopec párkrát a dojde ti dech!“. Na to dirigent kontruje: „Brzo tě budou bolet kolena a budeš skučet jak při zácpě!“ „Dobře, vsaďme se, o suda.“ „Dobře, o suda!“

Rozuzlení sázky se konalo 17.8.2007 v 16:00 středoevropského času na druhém vendolském kopci. Každý jej desetkrát sejde nebo vyjde (podle toho, který směr si zvolil). Abychom zjistili, kdo je více unavený, následně sázkaři společně vyrazí nahoru a dolu a uvidí se, kdo bude zpátky dříve. Výsledek všechny přítomné překvapil. Oba dorazili ve stejný čas, čímž se potvrdilo, že je jedno, jestli to jde s vámi s kopce nebo do kopce, důležité je dojít včas na pivo.“ A to si oba účastníci i přes nepřízeň počasí s chutí dali…a pokračovali v tom po celý víkend spolu s kamarády z kapely při narozeninové oslavě 222 let. Ti, co chodí pravidelně na promenádní koncerty na náměstí, tak ví, čí jubilea jsou zahrnuta v tomto součtu.

 

Kontakt

Svitavská dvanáctka
568 02 Svitavy

Roman Kalvoda
kapelník
rkalvoda@seznam.cz
605 139 972

Poslední aktualita

Odešel nám kamarád

S lítostí v srdci jsme o Vánocích přijali zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád Eduard Bartoň. Do Svitavské dvanáctky přišel na podzim roku 1985 jako hráč na tenor a od první chvíle se stal nepostradatelnou součástí naší kapely. Celých 35 let s námi prožíval všechny naše muzikantské chvíle, úspěchy i neúspěchy, společné akce i naše rodinné události. Eda nebyl jen spoluhráč v kapele, ale hlavně kamarád s velkým srdcem. Kdykoli z nás někdo potřeboval s něčím pomoci, tak prostě šel a pomáhal, jak nejlépe uměl.

Svým přístupem a muzikantským nadšením vždy rozdával dobrou náladu a měl upřímnou radost, když jsme mohli hrát a rozdávat radost našemu vděčnému publiku. Všem nám bude Eda ve Svitavské dvanáctce moc chybět, ale jestli existuje muzikantské nebe, tak si tam jednou zase všichni společně zahrajeme.

Nejbližší akce

Žádné události